CIĄŻA A CELLULIT

Ciąża jest bardzo specyficznym okresem w życiu kobiety. Dochodzi w nim do wielu zmian hormonalnych, które mają wpływ nie tylko na rozwijające się w niej życie, ale także na całe ciało – jego wygląd i funkcjonowanie.

Kobiety w ciąży mają o wiele większą skłonność do powstawania cellulitu. Przez wzgląd na zmiany hormonalne, które przystosowują organizm przyszłej mamy do zapewnienia dziecku prawidłowych warunków do wzrostu i rozwoju dochodzi do wielu zmian w ciele przyszłej mamy.

Kobiety w ciąży są narażone na wahania apetytu zarówno od strony jakości np. ochota na niestandardowe połączenia produktów żywieniowych, jak i ilości np. napady „wilczego” głodu. Z tego względu stosowanie odpowiedniej diety w ciąży jest istotnym czynnikiem, redukującym cellulit.

Jako że ciało kobiety w ciąży musi przygotować się do powiększenia swoich rozmiarów, wpływ progesteronu musi obejmować także zmiany w zewnętrznej powłoce ciała, którą jest skóra. Staje się ona przez to bardziej podatna na rozciąganie. Jest to zjawisko konieczne do wytworzenia miejsca dla powiększającej się macicy. Niestety, efekt ten predysponuje do powstawania cellulitu.

Zbawiennym zabiegiem dostępnym dla kobiet w ciąży są delikatne masaże okolic ciała, narażonych na wystąpienie cellulitu. Powinny odbywać się one ruchami kolistymi, gdyż jest to najbardziej naturalna droga do pobudzenia krążenia krwi oraz udrożnienia naczyń limfatycznych. Aby masaże odniosły widoczny rezultat i były efektywne, należy wykonywać je regularnie – także podczas prysznica lub kąpieli za pomocą szorstkiej rękawicy lub innych przeznaczonych do tego akcesoriów kosmetycznych. Optymalnymi metodami pielęgnacji skóry w ciąży są wszystkie te, które opierają się na naturalnych składnikach. Wskazane są peelingi, a nawet algi które uelastyczniają rozciągającą się skórę u przyszłych mam. Najlepszymi preparatami do pielęgnacji skóry kobiety w ciąży są naturalne oleje np. argan, kokos, sezam..

cieszyn
ul. mennicza 1 (parter)
Projektowanie stron