TAPING

Innowacyjna metoda dynamicznego plastrowania kinesiotaping ma znaczący wpływ na wspieranie procesów leczniczych i wydolnościowych. Kinesiology- taping rekomendowany jest do zmniejszania bólu i nienaturalnych odczuć skóry i mięśni. Taping redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne, wspomaga naturalną pracę mięśni. To metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne wybranego plastra. Istotą każdej metody terapeutycznej jest oddziaływanie na organizm różnymi czynnikami mechanicznymi i fizykalnymi w celu wywołania pożądanych zmian.

W leczeniu dysfunkcji narządu ruchu, taping stosuje się w celu zmniejszenia bólu, zmniejszenia obrzęku, przyspieszenia procesów gojenia, korekcji mechanicznej, poprawy stabilizacji m.in. w następujących przypadkach: bóle kręgosłupa, bóle kolana, dolegliwości bólowe barku, zapalenia pochewek ścięgnistych (np w okolicy nadgarstka), bolesność okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty, ostroga piętowa), stan po skręceniach i zwichnięcia stawów, paluch koślawy, dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa, obrzęki, niestabilność stawów, uszkodzenia mięśni, więzadeł, poprawa propriocepcji (lepsza stabilizacja i koordynacja), usprawnienie procesów gojenia po urazach i operacjach (np.: po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, lub szyciu ścięgna Achillesa).

Wszystko to jest możliwe dzięki zjawisku samoleczenia organizmu częściej określanym jako kompensacja, która samoistna w efekcie jest patologiczną, natomiast kierowana prowadzi do przywrócenia i zachowania prawidłowej funkcji.

cieszyn
ul. mennicza 1 (parter)
Projektowanie stron